Babí léto v krasovém údolí

Napsal uživatel holzbech dne Út, 25. 04. 2023 – 01:09
skupina

Babí léto v přírodě = přírodovědná terénní výuka v krasovém údolí.

Pojeďte s námi.

Kdy? 27. - 29. září 2023

Kde? SEV Kaprálův mlýn, Říčky 235/4, Ochoz u Brna 664 02.

Jak si můžete rezervovat místo?  Závazně přihlášeni budete po odevzdání vyplněné přihlášky Dagmar Muzikářové nebo Petře Holzbecherové a zaplacení částky 1800 Kč (pokyny k platbě jsou v přihlášce). Přihlášku vám pošleme na školní mail.

Okolí Kaprálova mlýna je jedinečné prostředím krasového údolí a nevídanou pestrostí biotopů.

Je to ideální místo pro poznávání jednotlivých ekosystémů a ekologických vazeb. Lidé na mlýně jsou profesionálové každým coulem. A že svou práci dělají s láskou a nadšením je vidět od mlynáře, přes lektory až po paní kuchařky.

Tak jako každý rok, i vloni se sešla skvělá parta studentek a studentů ze 2. – 4. ročníku. Poznávali jedinečné přírodní prostředí krasového údolí a nevídanou pestrost biotopů. Pracovali na vlastních projektech, které si navzájem představili a obhájili. Poznávali ekologicky šetrné technologie používané v provozu střediska. Hráli stmelovací hry, zpívali u ohně. Také tentokrát nás navštívil dobrodruh a zapálený přírodovědec Roman Zajíček . Vrcholem celého pobytu byla exkurze do Rudického propadání, lomu Seč a hlavně průzkum jeskyní Hospoda, Malčina a Netopýrka (průzkum jeskyní je dobrovolný).

Konkrétní program terénního cvičení 2023 budeme domlouvat podle skladby studentů ve skupině.

Projektovka 2022“ očima účastníků:

Z letošní projektové výuky mi naskočí exkurze do dvou jeskyní, zejména do té, kde jsme se v kombinézách (overalech) plazili v bahně a kalužích.♥ Zajímavý program, skvělí lidé a příjemné ubytování. ♥ Celá projektová výuka byla skvělá, ale speciálně průzkum jeskyní ve mě zanechal nejsilnější vzpomínky. ♥ Zábavné poznávání přírody s adrenalinovým prozkoumáváním bahnité jeskyně. ♥ Poprvé jsem se plazila jeskyní a byl to úžasný zážitek. ♥ Byla tam krásná příroda, mnoho jeskyní a na mlýně moc dobře vařili. ♥ Nové zkušenosti a znalosti. Dobrodružství. Parádní „pokec“ s panem Zajíčkem. ♥ Může za to vápenec Jeskyně byly mega super. ♥ Díky projektové výuce jsem měla možnost prozkoumat biotopy a jeskyně v okolí Kaprálova mlýna a na území Moravského krasu. ♥ Myslím, že se letos slezla super parta a program stál taky za to! ♥ Zaujalo mě, jak se na Kaprálově mlýně podařilo ochraňovat životní prostředí, například využíváním přírodních zdrojů (světla) na ohřívání vody, tříděním odpadu (samostatné odpadkové koše se tam nenacházely, takže jsme byli vyzváni přímo a pouze ke třídění), kompostováním, využíváním věcí z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, nabízením produktů z lehce recyklovatelných materiálů (když už sladké pití, tak ve skle) a spoustou dalších věcí. ♥ Hned bych jela znova! ♥ Slaňování z vrtulníku bylo super. ♥ Bylo to skvělý. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a vyzkoušeli si nové věci. ♥ Spousta jeskyní a údolí říčky Říčky. ♥ Velmi povedeně strávené čtyři dny. ♥ Zábavné a naučné zpestření všedního týdnu ve škole. ♥

My (Hb a Mz) můžeme potvrdit, že i v roce 2022 jsme měli potěšení být na projektovce s úžasnými studenty. Je příjemné slyšet pozitivní hodnocení jejich práce i vystupování.

Těšíme se na účastníky další přírodovědné terénní výuky.

Za kabinet Che a Bio Petra Holzbecherová

Typ článku