SPORTOVNÍ KURZ NA VLTAVĚ

Napsal uživatel kkucerova dne St, 17. 05. 2023 – 22:04
vltava

Snad každý z přihlášených účastníků na výběrový sportovní kurz Vltava 2023 sledoval před odjezdem předpověď počasí a tak trochu se modlil, ať se tentokrát opravdu nevyplní. A jelikož odvážným a hlavně připraveným štěstí přeje, tak jsme zmokli pouze dva ze čtyř dnů a teploty se zvedly o celé dva stupně ze 13 na 15.

vltava

30 studentů druhých ročníků vyrazilo 9. 5. 2023 vlakem z Brna do Vyššího Brodu, kde ten stejný den zvládli výuku základní vodácké techniky pod hrází na Vltavě a vypluli na 10, 5 km plavbu směr Rožmberk. Posádky se povedlo sestavit skvěle, neboť se velmi rychle sehrály a technicky se zlepšovaly kilometr od kilometru a svoji kánoi ovládali perfektně. V Rožmberku jsme na ubytovně strávili první noc a druhý úsek na Vltavě nás čekalo celých 23 kilometrů do Českého Krumlova.

Vltava

Plavbu jsme si zpestřili rovnovážnými cvičeními na lodích, jízdou poslepu a oblíbenou pasivitou „naslouchání přírodě“. V kempu v Českém Krumlově jsme zaslouženě povečeřeli a vyrazili na KPČ do historického centra města, kde nás počasí zachránilo od přívalu turistů a užili jsme si klidnou prohlídku zámecké zahrady a samotného zámku. Třetí 17 km úsek nás čekal z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Nejvíc pestrá je plavba právě Českým Krumlovem, kde na vodáky čekají celkem 4 zrádné jezy a naše skupina se dočkala první „cvaknuté“ posádky. Ve Zlaté Koruně jsme nevynechali opět KPČ a ani déšť nás neodradil od návštěvy kláštera cisterciáků ve Zlaté Koruně, kde nám jeho historii přiblížil pan profesor Lukáš Wolf.

vltava

Poslední páteční 20 km úsek do Boršova nad Vltavou jsme zvládli už ve velmi rychlém tempu, nejen díky vysokému průtoku vody (asi 16 kubíků) ale i díky tomu, že jsme byli natolik promrzlí, že jsme se už viděli v suchu ve vlaku.

Fotky a videa z akce naleznete zde.

Celým kurzem nás vodácky provázeli instruktoři Radek s Michalem, kterým patří velký dík od nás učitelů i od studentů.

Děkujeme všem studentům za příjemně strávený čas na Vltavě, za jejich spolupráci a aktivní přístup k výuce. Gratulujeme ke zvládnutí 70 km plavby v úseku Vyšší Brod – Boršov za čtyři dny a za pozitivní přístup k propršeným večerům u ohně a neustálému mokru v botách:-)

vltava

 

Kamila Kučerová

Typ článku