Stuttgart 22. 5. - 26. 5. 2023

Napsal uživatel skuzilkova dne So, 27. 05. 2023 – 12:16
Stuttgart 2023

Probouzející se květnová příroda jen povzbudila naše cestovatelské touhy a s výběrem studentů jsme se vydali do vzdáleného Stuttgartu. Po vřelém přijetí a ubytování v rodinách nás čekal program plný poznání i zábavy. 

První den jsme navštívili naši partnerskou školu Ferdinand Porsche Gymnasium, kde jsme si vyrobili originální tašky se znaky Brna i Stuttgartu. Milá vzpomínka. Po obědě jsme se nechali ohromit impozantní synagogou i poznáním, které judaismus skýtá.

Workshop

 

Druhý den jsme se pokochali díly mistrů ve Staatsgalerie. Zde jsme mohli spatřit i vyjímečnou výstavu umělkyně Cindy Sherman s názvem Anti Fashion. Nicméně nelze popřít, že odpolední návštěva v Porsche Museum byla studenty přijata vřeleji. Nu není divu, vždyť Ferdinand Porsche byl krajan ze severočeských Vratislavic.

Porsche

 

Třetí den jsme se ponořili do hlubin historie v Haus der Geschichte. Díky důmyslně propracovanému workshopu jsme dostali neocenitelnou možnost letité poznání propojit se současným děním. Zbývalo už jen využít slunečného počasí a projít si zdánlivě historické centrum Stuttgartu. Hlavní město Bádenska Württemberska bylo totiž na sklonku 2. světové války z větší části vybombardováno a bylo zcela nově vystavěno. Jen náměstí Schillerplatz zůstalo jako jedno mála původní. Schiller byl pro osvoboditele symbolem svobody. A svobodný a přátelský duch se Schillerovou sochou ve městě již zůstal.

Schillerplatz

Ani náročná zpáteční cesta poslední den nemohla přehlušit stále tepající, živé dojmy z této milé návštěvy. Rádi se vrátíme, štíhradští přátelé!

 

Šárka Kužílková, Lucie Truksová

Typ článku

Štítky