KURZ PRVNÍ POMOCI

Napsal uživatel kkucerova dne Út, 31. 10. 2023 – 18:20
první pomoc

Ve dnech 18. - 20. října 2023 žáci třetích ročníků zažili dobrodružnou akci. Jednalo se o kurz první pomoci, který byl krásně připraven pro každou třídu na jeden den.

první pomoc

Nejprve bylo studentům vysvětleno, jak na to. Mladí instruktoři první pomoci předvedli na figurantech přístup ke zraněnému, komunikaci a první základní pohyby a postupy. Naši studenti si vše vyzkoušeli a následně dostali informace k řešení krizových situací při zastavování krvácení, při použití univerzálních trojcípých šátků, základní postupy pro pro práci s obinadly a KPR = Kardiopulmonální resuscitace (postupy oživování pacienta, který nedýchá a přestane mu tlouci srdce).

první pomoc

Nově nabyté zkušenosti bylo nutné okamžitě ověřit v praxi. Instruktoři měli připravené modelové situace na různých místech v budově, kde museli studenti ve skupinkách poskytnout první pomoc zraněným figurantům.

první pomoc

Akce byla povedená a jistě se těšíme na další spolupráci. Na závěr dne zaznělo krásné přání ze strany instruktorů: “ Doufáme, že nebudete naše postupy ve skutečnosti nikdy nutně potřebovat, ale znát by je měl každý ”.  Akce proběhla díky spolupráci s projektem Mládež kraji, SVČ Lužánky - Labyrint a Zdravokurzy Kasiopea.

první pomocprvní pomocprvní pomoc

Lukáš Wolf

Typ článku