Do Anglie na podzim nepojedeme

Napsal uživatel jkrecek dne Út, 05. 10. 2021 – 12:55
Vlajka England

Což o to, chtěli jsme. Moc jsme chtěli. A vypadalo to nadějně. Jsme ale malá škola, a když jsme se rozhodli, že mohou jet jenom očkovaní, věděli jsme, že počty budou těsné. A bohužel to nedopadlo. Elgartka na podzim do Anglie nepojede.

Přestože podmínkou bylo plné očkování, počet studentů lavíroval mezi 40 a 45 zájemci, což by na naplnění autobusu stačilo. Po posledních informacích se ale někteří odhlásili, po závěrečném termínu na odevzdání přihlášek jsme zjistili, že někteří se sice přihlásili, ale jaksi nám opomněli oznámit, že si to rozmysleli, až jsme se dostali k počtu mezi 30 a 35 zájemci. To už na autobus není. Respektive: stále by to šlo, ale stálo by to výrazně víc peněz.

Zkusili jsme ještě poslední možnost. Co kdybychom nejeli autobusem, ale letěli prostě jen do Londýna? Následná finanční nabídka nás nepotěšila. Pouhé čtyři dny v Londýně předběžně vycházely na 11 000 Kč za osobu, aniž by v tom bylo započítáno vstupné nebo jízdenky na přepravu v Londýně. Co je moc, to je moc. S těžkým srdcem jsme se rozhodli, že podzimní zájezd do Anglie zrušíme.

Děkujeme všem, kteří stejně jako my věřili, že se zájezd uskuteční, všem, kteří byli zodpovědní, odevzdali včas či předčasně přihlášku a zájezd zaplatili. Peníze vám samozřejmě vrátíme. A budeme doufat, že i když se to tentokrát nepovedlo, povede se to třeba na jaře roku 2022. Držme si palce, snad se situace nijak zásadně nezmění – a pokud, pak k lepšímu.

Typ článku