KONSENT - PREVENCE SEXUÁLNÍHO NÁSILÍ

Napsal uživatel kkucerova dne Čt, 04. 04. 2024 – 11:24
Konsent

KDYŽ TO CHCE...

Máme radost, že již počtvrté přijaly naše pozvání lektorky ze společnosti Konsent a pro studenty 2. ročníku uskutečnily workshop na téma Prevence sexuálního násilí.

Více o této organizaci najdete zde: https://konsent.cz/pro-skoly/

Účastníci seminář hodnotili takto:

Já osobně už jsem dost věcí věděla, ale i tak mě to bavilo a informace, co tam zazněly, byly dobře podané a důležité. Konsent je za mě jedna z nejlepších organizací, které probírají téma sexuální výchovy.

Přišlo mi to užitečné. Málo lidí mi přijde, že ví o tom, že vztahy a prevence před sexuálním násilím je hlavně komunikace. Mělo by se to řešit už na základní škole.

Mě se mi to líbilo. Dozvěděla jsem se nové informace a slečny byly moc milé.

Přednáška se mi moc líbila. Líbil se mi hlavně přístup slečen. Dozvěděly jsem se i nějaké nové věci.

Slečny byly milé a uměly o tématu hezky povídat. Věděly, o čem mluví. Přineslo mi to nové informace, za což jsem ráda. Jen 3 hodiny byly docela dlouhé.

Jo, bylo to super. Už jsem na tom byl podruhé a stejně to stálo za to. Určitě mi to pomohlo formulovat ty věci, co už jsem znal, ale nebyl je schopný vyjádřit.

Myslím, že zvát lektorky má určitě cenu. Za 3 hodiny shrnuly hodně informací a srozumitelně to vysvětlily. Taky s nimi byl pocit bezpečí.

Líbilo se mi to. Spoustu věcí jsem věděla, ale teď jsem schopna pomoci někomu, kdo se se sexuálním násilím potkal. Organizaci jsem už před tím znala.

Dagmar Muzikářová

Typ článku