Florbalistky z Elgartky jsou nejlepší v Brně

Napsal uživatel mslovackova dne Po, 15. 04. 2024 – 12:42
florbal

Dne 11.4. se konalo městské kolo středoškolského dívčího florbalu. Podařilo se nám postavit skvělé družstvo a na tomto turnaji s přehledem zvítězit.

Všechna děvčata hrála skvěle, ale musíme vyzdvihnout především výkony Liliany Bolfové ze 4.C, Zuzany Žampachové ze 4.B a Lenky Vojáčkové z 1.B. Naše dívky vyhráli šest zápasů a po celou dobu byly nejméně dvě z těchto tří na hřišti. Celým turnajem procházela děvčata s přehledem a s výsledky 3:0, 2:0, 3:0. V semifinále se utkala s kvalitním týmem z Gymnázia Brno, Křenová 3:1 a ve finále porazila tým SZŠ Merhautová 1:0.

florbal

Zápasy probíhaly ve velmi rychlém tempu. Měli jsme perfektní obranu, kterou tvořily především naše maturantky Zuzana Žampachová a Liliana Bolfová a dokázaly u toho kralovat i v útoku, kdy Zuzana střelila za celý den čtyři góly a Liliana šest. V zápase s Gymnáziem Brno, Vídeňská dokázala Lenka Vojáčková střelit gól hned ve třetí vteřině zápasu. Finále rozhodla v šesté minutě opět Lenka, která předvedla únik z obrany přes celé hřiště a střelila gól.

Vítězství v městském kole znamenalo postup do krajského finále, kde budou naše florbalistky bojovat o co nejlepší výsledek v pátek 19. 4. v Blansku.

za kabinet TV Lukáš Wolf

florbal

Typ článku