HÁLŮV MLÝN - (NEJEN) CYKLOKURZ V ÚDOLÍ BÍLÉHO POTOKA

Napsal uživatel kkucerova dne Po, 25. 10. 2021 – 15:14
Kurzovníci u Devíti křížů

Po delší době jsme dostali povolení uspořádat sportovní kurz se třeťákama.

A měli jsme štěstí! Počasí nám přálo, a tak jsme mohli zdolávat na kolech brody po cyklotrase Údolím Bílého potoka - VIDEO ZÁBĚRY STATEČNÝCH STUDENTŮ ZDE

Studenti byli výkonní, stateční, týmoví a trpěliví, i když se nám někdy podařilo sjet ze souřadnic původně naplánované trasy a servisáci z řad studentů ochotně pomáhali s technickými problémy a za to patří všem kurzovníkům velký dík od nás instruktorů!

Každá cyklotrasa měla překvapení v podobě KPČ (kulturně poznávací činnost): Petr Bezruč a jeho pamětní deska, Jarošův mlýn a nezapomenutelný pan mlynář s přednáškou, prohlídka hradu Veveří, návštěva a pozdrav pana ředitele ZŠ ve Veverské Bitýšce, nutnost prohlídky osady Šmelcovna a připomenutí pověsti u Devíti Křížů, kde jsme byli s naší cyklo-skupinou raritou pro místní houbaře. Cestu k nám na Hálův mlýn vážil i uznávaný zoolog pan Roman Zajíček, který zaujal se svojí přednáškou a překvapením v „pytli“.

Jako regenerační prvek po náročných trasách se osvědčil tanec ve stylu Jerusalema dance a večerní chvilky poezie u ohně!

Krásný týden plný zážitků POHLEDEM FOTOGRAFA ZDE.

kabinet TEV

Typ článku