NÁVŠTĚVA ŽÁKŮ Z VÍDNĚ

Napsal uživatel demmertova dne Út, 26. 06. 2018 – 12:32
Společná fotografie účastníků v Brně

V pondělí 18. 6. proběhla první část naší tradiční výměny s GRG gymnáziem z Vídně. Přijelo k nám 20 žáků, pro které jsme měli připravený celodenní program. Začali jsme u nás ve škole seznamovacími aktivitami a rozdělením do mezinárodních skupin. Každá se skládala ze čtyř Rakušanů a dvou až tří našich žáků prvního, popř. druhého ročníku. Každý žák dostal pracovní sešit a mohli jsme začít. První úkol - zjistit základní informace o partnerovi a vše si zapsat. Druhý úkol - vytvořit česko-německo-jinojazyčný slovník. Jinojazyčný proto, že z rakouských žáků bylo hodně z jiných zemí, např. ze Slovenska, Srbska, Albánie, Turecka. Třetí úkol - ukázat hostům školu. 

Poté už jsme vyrazili do města. Nejdříve na oběd, každá skupina kam chtěla - a vyhrály McDonald's a Poe Poe. Následovala prohlídka centra města na základě úkolů v pracovním sešitě. A protože všechny skupiny byly poctivé, zabrala jim tato část dvě hodiny. Za odměnu je potom čekal volný čas, který strávili tak, jak si sami přáli.

V 17 hodin jsme se všichni setkali v hale na Hlavním nádraží, kde jsme se rozloučili a naši - teď už kamarádi - odjeli domů.

Druhá část naší výměny se uskuteční v září. Tentokrát se naši žáci podívají do Vídně.

Typ článku