Naše partnerství s Vídeňáky

Napsal uživatel demmertova dne Út, 21. 05. 2019 – 12:36
Účastníci na vlakovém nádraží ve Vídni

Letošní partnerská výměna byla domluvena rychle a uskutečnila se ve dnech 29. a 30. 4. 2019.
Studenti z Gymnasium und Realgymnasium Ettenreichgasse 10 přijeli za námi v pondělí a my jsme je přivítali před budovou Hlavního nádraží. Celá třída byla početná, takže spolu s našimi studenty vytvořili několik mezinárodních skupin, obdrželi instrukce k pracovním listům, a pak již mohli vyrazit do centra Brna a plnit úkoly. Komunikace v němčině byla pro naše studenty složitá, ale s problémy se poprali velmi dobře. Zajímavé bylo zjišťování informací o svém novém kamarádovi či kamarádce
z Vídně.
V úterý jsme vlakem – Regiojetem – odjeli do Vídně. Stále jsme doufali, že se nepříznivá předpověď počasí nevyplní, ale opak byl pravdou. Za stálého deště jsme procházeli Vídní. Nejprve jsme se podívali do Technického muzea, důkladně jsme si ho prohlédli, poté si naše vídeňské kolegyně vzaly
na povel celou velkou skupinu studentů a rozpustily ji po částech na různých stanovištích opět
s pracovními listy. Vrátili se nám mokří, ale mnozí se během dne spřátelili a přislíbili si, že se v létě setkají, možná prý v Brně. Tak uvidíme….
Završením dne byla návštěva Uměleckohistorického muzea, kterou kolegyně Sabina domluvila, a my jsme měli vstup zdarma. Tam jsme se občerstvili kulturně, ale v teplých sálech také zahřáli a trochu usušili. A pak už zbývala jen cesta na nádraží a zpět do Brna.
S kolegyněmi Mirelou a Sabinou jsme si slíbily, že se v příštím roce musíme zase setkat a naplánovat zajímavý projekt pro naše studenty.

Hana Naništová a Daniela Emmertová za českou skupinu   

Typ článku