Úvodní setkání v německém Straubingu v rámci projektu Cesty přes Dunaj

Napsal uživatel ldalecka dne Čt, 01. 10. 2009 – 18:58

Ve dnech 27. - 3.10. 2009 se skupina 12 studentů s profesorkami H. Naništovou a D. Mikulkovou zúčastnila úvodního setkání v bavorském Straubingu, které organizovala hlavní koordinátorská škola - Anton Brückner Gymnasium v čele s ředitelem panem Schäferem a hlavním organizátorem projektu Dr. Martinem Pazderou.

Čekalo nás příjemné uvítání, ale vzápětí i mnoho úkolů, které souvisejí s tvorbou projektu. Studenti byli rozděleni do mezinárodních pracovních skupin, kde si posléze domluvili taktiku práce.

Program a poznávací výlety, které byly pro nás perfektně připraveny, přinesly mnoho zážitků.

Prohlédli jsme si samotné město Straubing, jeli se podívat na vykopávky v Manchingu, Weissenburgu a na hradě Kipfenberg jsme vařili římskou večeři a poté také náležitě hodovali. Kráčeli jsme po kdysi významné hranici římské říše Limes, stáli na místě římských lázní a kastellu- římského vojenského tábora.

Další výlety do Mnichova a do Regensburgu byly přínosem k našim dosavadním geografickým znalostem.

Závěrečné přijetí u starosty města Straubing bylo velkolepým slavnostním zakončením tohoto prvního společného týdne.

Poté následoval tzv. Abschlussabend - tedy večírek na závěr – s pedagogy a žáky školy, již v uvolněné atmosféře.

Všichni odjížděli unavení, ale spokojení. Studenti získali nové kamarády, obohatili svou slovní zásobu, překonali jazykovou bariéru nejen v němčině, ale také v angličtině a nyní se již všichni těší na druhé společné setkání, které proběhne v dubnu roku 2010 u nás v Brně.

Typ článku