2. projektové setkání v Brně, 26. 4. – 1. 5. 2010

Napsal uživatel ldalecka dne Pá, 01. 10. 2010 – 19:07
Studenti vaří ovocné knedlíky

Všichni účastníci se setkali v prostorách našeho gymnázia a byli uvítáni nejen chlebem a solí. Poté se naši hosté ubytovali se na nedalekých studentských kolejích.

Pedagogové ve školním klubu
V úterý se začalo pracovně – bylo nutné pokročit v práci na rozpracovaných tématech projektu. Odpoledne následovala prohlídka města.Společná fotografie účastníků v Brně

V dalších dnech jsme vykonali výlety zaměřené zeměpisně a historicky. První výlet vedl do Moravského krasu, kde jsme navštívili Punkevní jeskyni a propast Macochu, druhý výlet směřoval do Lednice, Mikulova a Mušova - zde jsou pozůstatky římských vykopávek.Společná fotografie účastníků u Punkevních jeskyní

Ve čtvrtek byl uspořádán společenský večer v prostorách studentské menzy.

V pátek se opět sešly pracovní skupiny ve škole, velký úkol měla skupina kuchařů, která se rozhodla připravit pro všechny účastníky ovocné knedlíky z tvarohového těsta jako ukázku jednoho z našich národních jídel. Povedlo se uvařit asi 300 knedlíků, které hostům velmi chutnaly.

Na závěr brněnského setkání se celá skupina vypravila do městské části Ořešín, kde se konalo tradiční Pálení čarodějnic. Naši partneři se tak seznámili s jedním z našich lidových zvyků a mohli si opéct špekáček na velké čarodějnické hranici.

1.5. se pak všichni rozloučili a odjeli směrem ke svým domovům.

Typ článku