Projekt na Elgartce

Napsal uživatel demmertova dne St, 19. 10. 2016 – 08:40
Logo fondu

Brno a Stuttgart jsou partnerská města a v rámci tohoto partnerství se Gymnázium v Husovicích  zúčastnilo projektu Partnerství Brno – Stuttgart - Společně v Evropě, který byl spolufinancován Česko - německým fondem budoucnosti. Naším  partnerem se stala multikulturní střední škola ve Stuttgartu. Žáci z této školy přijeli na konci května 2016.

A co se ten týden v Brně dělo? Bylo toho hodně! Žáci vytvořili malý mezinárodní  slovníček a

po nějaké chvíli se už naši partneři uměli česky představit. Byli jsme oficiálně přijati na Magistrátu města Brna, naši stuttgartští přátelé měli možnost poznat centrum Brna a společně s českými partnery vyhledávali zajímavosti a vše zaznamenávali do přichystaných pracovních listů.

Na Špilberku se pak snažili všichni výtvarně zpracovat  pohledy na hrad i na město. Zajímavým zážitkem pro naše hosty bylo odpoledne strávené v české rodině i výlet na rozhlednu Babí lom. Program vyvrcholil letním piknikem s grilováním na louce v městské části Brno - Ořešín.  

A nyní, v říjnu, se konalo druhé setkání.

My Brňáci jsme tentokrát vyrazili do Stuttgartu. I tam nás čekal velmi rozmanitý program. Poznali jsme památky v centru města, podívali se na televizní věž, ve Státní galerii jsme absolvovali komentovanou prohlídku obrazárny. Také výlet do univerzitního města Tübingen byl zpestřením, zvláště když nás tam čekala projížďka po řece na pramicích. Návštěva muzea Mercedes – Benz se líbila zejména mužské části výpravy, ale i dívky obdivovaly naleštěné modely těch nejlepších automobilů. Naši studenti se mohli také zúčastnit vyučování svých partnerů. Posledním bodem programu byl koncert Symfonického školního orchestru pod vedením pana Christopha Wagnera,  z Porsche – gymnázia, který se konal v koncertním sále Liederhalle.

Doufáme, že naše partnerství bude dál pokračovat v roce 2017, kdy již plánujeme termín dalšího setkání.

Společná fotografie účastníků na schodech
Brno

Společná fotografie účastníků ve Stuttgartu
Stuttgart

Typ článku