divadlo

Představení Dynastie očima Anny Vančatové

Čtvrtek 11. dubna, 10:00, divadlo Husa na provázku – a v něm studenti Gymnázia Elgartova. Představení Dynastie, jejímž autorem je Stefano Massini, sleduje osud tří židovských bratrů – Henryho, Emanuela a Mayera – od jejich prvních krůčků v Americe v roce 1844.

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Elgartiana II – pozvánka

Bojíte se? Nebojte se! Přijďte na Elgartku na netradiční divadelní představení, spíše interaktivní výstavu, na níž si sami spouštíte zvolené exponáty.

PŘIJELO K NÁM DIVADLO a POJEDEME DO NĚMECKA?

Studenti německé konverzace NK3 a třída 2. C mohli dne 10. 4. 2018 shlédnout dvě pohádky ve zpracovnání společnosti Domino – Theater. Příběhy bratří Grimmů Jungfrau Maleen a Rapunzel předvedené v němčině byly milým zpestřením výuky německého jazyka.

Divadlo? Ne. Balet!

Asi jedno z nejznámějších baletních představení, Labutí jezero od Petra Iljiče Čajkovského, jsme zhlédli v neděli 12. listopadu 2017 v Mahenově divadle. Je pravda, že baletní představení se hraje většinou v Janáčkově divadle, ale letošní program je kvůli opravám divadla trošku pozměněn.

Vysvědčení & Like Shakespeare

A tak se chodí domů. Hrdě a s radostí. Šouravě, se svěšenou hlavou. Osmnáctiletí a starší to možná skočí někam zapít, prváci spěchají, aby se pochlubili – i když je situace úplně jiná, než na co byli zvyklí ze základních škol. První pololetí skončilo. Předali jsme vysvědčení.

Anglické divadlo

Milí studenti 2. a 3. ročníku,
opět je tu anglické divadlo!!!

Dílna a divadlo v Buranteatru - Cikánský boxer

Dne 24. 5. 2016 dopoledne se třídy 2.B a 3.A zúčastnily divadelního představení a dílny, kde si žáci vyzkoušeli své herecké schopnosti. Téma bylo meziválečná doba v totalitě. V takzvané dílně se žáci dozvěděli příběhy tří lidí a vžili se do jejich role.

4.B v Praze

 

Čtvrtý ročník studia bývá hned v prvních měsících zpestřen literární a historickou exkurzí do Prahy. Také třída 4. B vyrazila na tento třídenní výlet.

Literární víkend na Elgartce

literatura básník próza spisovatel poezie román báseň novela kniha recenze fejeton škola povinná četba teorie čtení... a co se vybaví vám, když se řekne L-I-T-E-R-A-T-U-R-A?

Stránky

Subscribe to divadlo