Den poezie

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Elgartiana II – pozvánka

Bojíte se? Nebojte se! Přijďte na Elgartku na netradiční divadelní představení, spíše interaktivní výstavu, na níž si sami spouštíte zvolené exponáty.

Jak nezabloudit v labyrintu aneb Labyrint světa, labyrint Elgartky

Jezdili jste na tábory? Bavily vás šifrovací hry, morseovka nebo třeba „jen“ luštění křížovek? Říkáte si, že byste tento rok konečně mohli zkusit brněnské TMOU, protože v předchozích letech jste nenašli čas, odvahu nebo ochotné kamarády? V sobotu 25.

Labyrint světa, labyrint Elgartky

Jako již několik let, i letos se Elgartka přidává k celorepublikovému festivalu Den poezie. K tématu "Labyrint světa" jsme si přidali ještě to, co všichni důvěrně známe – škola je labyrint, labyrint chodeb, vztahů, lidí. Však víte – škola není jen budova…:)

Máchovské putování. Jak proběhl Den poezie 2016 na Elgartce?

Mácha žije! Nebo… ožil? Nebo… je nesmrtelný? Nebo… ho nemáte rádi? Nebo… je vám ukradený? Ať je váš vztah k osobnosti Karla Hynka Máchy jakýkoliv, mohli jste si ho zajít upravit k nám do školy. A možná se to, co se vám na něm nelíbilo, změnilo.

Máchovské putování - Den poezie 2016

Další rok a další sobota s literaturou. Kdo byla Lori? Zvládnete se dostat z vězení? Jak jste na tom s němčinou? A možná přijde i Mácha...

Příběh pana Elgarta - jaký byl?

S listopadem je spjat celorepublikový festival Den poezie. A stejně jako loni, i letos se do něj zapojila Elgartka. Pamatujete na projekt s názvem Elgartiana? Proběhl 22. listopadu 2014. Letos jsme chtěli přijít s něčím jiným, novým.

Příběh pana Elgarta - pozvánka

Pan Elgart byl sám. Nevěděl, kým je, kde je ani jak se dostal tam, kde právě byl. Ale měl ÚKOL!

Elgartiana: The Movie

Ač od listopadu uběhlo již hodně času, povedlo se nám dodělat film z projektu Elgartiana až teď. Celé to má patnáct minut a snad to zachycuje atmosféru, smysl a dojmy z celé akce. Za spoustu práce si uznání zaslouží zejména Tomáš Jašíček, který to nejen celé natočil, ale i sestříhal.

Elgartiana - trailer

Po dlouhých třech měsících mlčení se vracíme k projektu Elgartiana. Tentokrát upoutávkou na chystaný krátký film dokumentující atmosféru Elgartiany a vůbec koncepci celé události.

Subscribe to Den poezie