český jazyk

Bude tvůrčí psaní!

Za devatero hor a devatero řek, kamsi daleko, tedy až do Husovic, přišla kdysi dávno jistému hlodavci pošta.

Recitační soutěž HuHla (Husovický Hlas)

Školní kolo recitační soutěže proběhne již 28. ledna 2020. Překonejte vlastní pohodlí a ostych, nastudujte zajímavou báseň, pásmo či scénku a přidejte se k ostatním soutěžícím. 

2. C v Bratislavě

18.11. a 19.11. jsme navštívili podzimní Bratislavu. Na kulturně historickou exkurzi vyrazili žáci z druhé C, spolu se žáky čtvrtých ročníků ze semináře dějiny umění.

Olympiáda v českém jazyce

v pondělí 26. listopadu 2. a 3. vyučovací hodinu v učebně 210

Úspěch našich borců v recitaci !

Kde se to stalo?
V Divadle Bolka Polívky se tradičně konalo krajské kolo recitační soutěže Čtvrtlístek. Už v minulosti se nám zde dařilo a nyní jsme na tuto pěknou tradici navázali.

Vysvědčení & Like Shakespeare

A tak se chodí domů. Hrdě a s radostí. Šouravě, se svěšenou hlavou. Osmnáctiletí a starší to možná skočí někam zapít, prváci spěchají, aby se pochlubili – i když je situace úplně jiná, než na co byli zvyklí ze základních škol. První pololetí skončilo. Předali jsme vysvědčení.

Husovický hlas aneb Vždyť báseň je dar

Macuo Bašó (1644 – 1694)
(zakladatel haiku)

Rybářská chýše
Kaše z krevet
A cvrčci!

Vánoce v knihovně

V předvánočním čase navštívily čtvrté ročníky Moravskou zemskou knihovnu. V rámci exkurze se tak studenti seznámili s její historií, která sahá až do 18. století, ale i s její současnou moderní podobou.

Olympiáda v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce se  konalo 1. prosince 2016. Do soutěže se přihlásilo 32 talentovaných studentů, kteří tak mohli porovnat vlastní úroveň jazykového a slohového projevu s ostatními.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE - ŠKOLNÍ KOLO

Školní kolo olympiády v českém jazyce proběhne 1. prosince 2016. Jako každý rok má soutěž dvě hodnocené části, a to jazykovou a slohovou. Vítěz pak postoupí do okresního kola, které se koná 31. ledna 2017 v SVČ Lužánky. 
 

Stránky

Subscribe to český jazyk