Remake Project

Napsal uživatel jkrecek dne Út, 30. 11. 2021 – 15:38
Remake Project

Učebnice nejsou k zahození. V angličtině s nimi pracujeme docela dost, jsou páteří výuky a ve všech třídách se díky tomu probírají stejná gramatika a stejná témata. A občas se tam vyskytne úkol či námět, který by bylo hřích nevyužít. Jeden takový se nazývá „Remake Project“. A tak se tři angličtináři, Nygrýnová, Dostálek a Křeček, rozhodli, že to s prváky vyzkouší.

Principem je vytvořit nápodobu slavného uměleckého díla. Studentstvo si tedy mělo vybrat slavné obrazy, na kterých se vyskytují lidé, a následně je co nejlépe napodobit. Povedlo se to někdy lépe, někdy hůře, ale překvapilo nás, jak dobrá, vtipná či v detailech přesná díla nám studenti a studentky poslali. 

Zveřejňujeme pouze ta díla, k jejichž zveřejnění jsme od autorů a autorek dostali svolení. Najdete je ve čtyřech prezentacích:
1. A – Nygrýnová
1. B – Křeček
1. B – Nygrýnová
1. C – Dostálek

Doporučujeme prolistovat, osobně mě fascinuje, čím vším se dá například nahradit hranostaj v Dámě s hranostajem, co vše lze vytvořit s ručníky (třeba v Dívce s perlou) nebo kde všude lze znázornit Munchův Výkřik. 

Pár obrázků na ukázku:

Pes

Mucha

Frida

 

 

 

 

 

 

 

Typ článku