hudební výchova

Akiko Wada a koto

Když se řekne Akiko Wada, nevybaví se většině z nás vůbec nic. Snad jen… asi je to japonsky, že? Když se řekne koto, je to ještě horší. Mohly by pomoci další pojmy: šakuhači, šamisen… Ne? Teď už se můžete přijít zeptat našich studentů, oni vám vše vysvětlí…

Dvě malé glosy na soustředění pěveckého sboru

Na pěvecké soustředění zásadně bez učebnic!

Možná je to naposledy aneb Soustředění pěveckého sboru v Boskovicích

Ve dnech 16. – 18. října se školní pěvecký sbor přesune ze školních lavic gymnázia do penzionu Athena v obci Suchý u Boskovic. Co sbor čeká? Tři dny zpěvu, příprava na 1. adventní neděli a samozřejmě nácvik skladeb na novoroční koncert gymnázia. Ten bude v letošním školním roce

Novoroční koncert

Zveme všechny příznivce gymnázia na tradiční novoroční koncert do husovického kostela tentokrát v pátek 5. ledna 2018 v 19:30.

Tři dny s písní na rtech a dekou na kolenou

Novoroční koncert a oslavy 100. výročí školy. To jsou úkoly pro další měsíce, a tak jsme ve středu 18. října vyjely na pěvecké soustředění na naše tradiční místo v obci Suchý u Boskovic. V penzionu Athéna nás čekala zima jako obvykle.

Gymnasia Cantant 2016

Nedílnou součástí brněnského kulturního života se za uplynulá léta stala hodnocená přehlídka pěveckých sborů Gymnasia Cantant. Minulý týden se konal již XXII. ročník této prestižní soutěže.

Takový byl novoroční koncert

Kdo tam byl, užil si to, ostatní nechť se pokochají alespoň obrazem.

Novoroční koncert

Koledování s Musicomanii

Ve středu 10. června proběhl křest již čtvrtého CD pěveckého sboru Musicomania.

Stránky

Subscribe to hudební výchova