Cestou necestou – 22. února, 15:00, uč. 120

Napsal uživatel jkrecek dne Pá, 16. 02. 2024 – 23:05
cestou

Všechny srdečně zveme na cestovatelskou konference Cestou necestou. Vstup je zcela volný a dobrovolný, kdykoliv můžete přijít, kdykoliv můžete odejít. Ale odejít by byla škoda, když máme tak nabitý program! Kam se letos vydáme, to je zřejmé z plakátu. Krátké ochutnávkové anotace přikládáme zde:

4. A bude pomalu maturovat, ale cestování člověka naučí mnohé. Možná i proto se skupinka studentek a studentů rozhodla, že Severní Makedonie je zásadní cílová destinace, kterou je třeba navštívit. A jak řekli, tak udělali.  O českými cestovateli zatím nepříliš objevené zemi s fascinující historií a úchvatnými horami poreferují Barbora Tobešová a Jitka Homolová.

Když se řekne „Afrika“, těžko si představit jednu konkrétní zemi. Kontinent plný pouští, pralesů, zvířat, bojů, chudoby a paradoxů je nesmírně rozmanitý. Jan Křeček byl v létě v Botswaně, Namibii a Jihoafrické republice, což, přiznejme, nejsou tak obvyklé destinace jako Egypt nebo Tunis. Od přistání v Johannesburgu přes poušť Kalahari až k Viktoriiným vodopádům, od safari u řeky Chobe přes deltu Okavanga až po poušť Namib a stolové hory Kapského Města.

Veronika Procházková ze 3. C už taky byla leckde. Tentokrát se vypravila na portugalský ostrov Madeira, který bývá kvůli svému jedinečnému podnebí nazýván „Květinovým ostrovem“. Pokud nevíte, co je levada, že se ve Funchalu můžete projet lanovkou nebo jak je to na Madeiře s přistáváním letadel, máte jedinečnou možnost se to všechno dozvědět.

Cestovatelé často považují létání za samozřejmost. Ale Barbora Havířová letěla poprvé až v létě roku 2023. Podívali se s rodinou do obvykle deštivého Skotska, zkoušeli v letadle fyzikální pokusy, zvládli nesrozumitelnou skotskou angličtinu, přežili tamější stravu a – spoiler alert! – zase se v pořádku vrátili domů.

Přijďte ve čtvrtek 22. února v 15:00 do učebny 120 (pokud končíte až po osmé hodině, přijďte klidně později). Formát je známý z minulých let: každý přednášející má dvacet minut, během kterých popovídá o svých zážitcích, obvykle s fotografickým či videodoprovodem. Drobné občerstvení zajištěno, vítáni jsou studenti, vyučující i hosté.

cestou

Typ článku