Cestovní kancelář Elgartka aneb Jaké bylo Cestou necestou 2021

Napsal uživatel jkrecek dne Po, 08. 11. 2021 – 20:34
Indonésie

Přibližně desítka zájemců se sešla v pondělí 8. listopadu v 15:30 v učebně 120, aby procestovala svět. Sice jen prstem po mapě a pomocí fotografií, ale se zcela unikátními zážitky a jedinečnými zkušenostmi. A protože jsme moderní, bylo Cestou necestou hybridně: ve třídě i online. A protože to vždy může být ještě o chlup lepší, dokonalé zázemí zařídila paní profesorka Soňa Cupáková: pro příchozí bylo nachystáno drobné občerstvení.

Vše začala paní profesorka Jesika Novotná. V roce 2017 se přes organizaci AIESEC vydala dobrovolničit do Indonésie. Učila angličtinu na střední škole, kde se setkala se zcela odlišným přístupem, zároveň si zkusila, jaké je žít v muslimské zemi, a v neposlední řadě potkala mnoho roztomilých gekonů.

Kája Šmerdová ze 3. A si připravila propracovanou prezentaci (včetně videí!). A protože se léčí s covidem, povídala o Dominikánské republice a slastech i strastech dovolené v exotické destinaci z tepla domova. Zažít hurikán Elsa nebo (téměř) porod v letadle, to může dovolenou poněkud znepříjemnit…

Míša Hegrová se podělila o svou egyptskou zkušenost. Byla v Hurghadě – a teď byste mohli říct, že tam byl přece kdekdo. Měli byste pravdu. Jenomže Míša tam ve svých 16 letech jela pracovat. Ono to nakonec moc nedopadlo, ale jako životní zkušenost je to k nezaplacení. A určitě se to zúročí v budoucnu.

Klára Vantuchová bohužel onemocněla, zbývalo tedy povídání o Gruzii. Bára Šarafínová, která odmaturovala v roce 2019, byla v létě v Gruzii poprvé. Doplňoval ji pan profesor Jan Křeček, který je naopak v Gruzii jako doma – letos tam byl již počtvrté. A tak jsme se bavili třeba o dopravě: zatímco Bára byla zmatená, protože v Gruzii nic jako IDOS neexistuje, pan profesor kontroval, že je to jednoduché: zajdete na nádraží, zeptáte se, co kam jede, nastoupíte… a ono to nějak dopadne.

Vtipné, nezvyklé, zvláštní i vážné situace se při cestování dějí snad vždy. Když to aspoň trochu jde, cestujte. Rozšíříte si obzory, zlepšíte jazykové schopnosti, potkáte zajímavé lidi – a v neposlední řadě o tom budete moci říct ostatním na dalším ročníku cestovatelské konference Cestou necestou.

Typ článku