Programujeme s nadšením

Napsal uživatel bhavirova dne So, 20. 10. 2018 – 06:35
Ozobot

Studenti naší školy v hodinách informatiky programují BBC microbit. Mají dobré nápady, učí se navzájem a vedou kroužky pro děti z blízké základní školy. V rámci Evropského týdne programování svoje znalosti a dovednosti posunuli dále.

Úvod do programování s ozoboty

Studenti druhého ročníku během týdne po skupinkách prezentovali programování s ozoboty na papíře i v počítači všem třem třídám prvního ročníku. Obohatili a nadchli i vyučujícího. Velkým přínosem pro ně bylo vyzkoušet si v praxi, jaké je to předávat informace a dovednosti.

Pokračujeme s BBC micro:bit

Odměnou za lektorskou práci byla možnost hrát si s novinkami. Studenti pracovali ve dvojicích, vybrali si některé nové příslušenství k micro:bitům, našli na internetu dokumentaci a vyzkoušeli naprogramovat nějaký program. Do sdílené prezentace pak vypracovali jeden snímek s odkazem na dokumentaci, způsobem zapojení a ukázkou jednoduchého programu. Práce je velmi bavila, protože mohli objevovat něco nového a zkoušet programování v praxi. Pokud měli hotovo, vyměňovali si pak příslušenství s ostatními a radili si navzájem, jak se používá.

Popis lοňských akcí a letošní zpráva z příprav.

A to není vše!
Uspořádali jsme tři akce i pro děti na základní škole (a brzy o nich napíšeme).

Typ článku