Marcel Kratochvíl ve finále Čtvrtlístku v Děčíně

Napsal uživatel jkrecek dne So, 17. 06. 2023 – 15:09
Čtvrlístek

Marcel Kratochvíl, v tuto chvíli již úspěšný absolvent Elgartky, se probojoval až do finále recitační soutěže Čtvrtlístek. Protože je dávno po maturitách a Marcel má jistě spoustu volného času, požádali jsme jej o článek, který by celou akci autenticky zachytil. Zde je: 

6. června se v 300 kilometrů vzdáleném Děčíně, konkrétně v tamějším Městském divadle, konalo finále 12. ročníku recitační soutěže Čtvrtlístek. Účastníkům přijíždějícím zdaleka, což platilo i pro mě, bylo umožněno se vyhnout brzkému vstávání, přijet o den dříve a ubytovat se na studentských kolejích, které se nacházely ve velmi příjemném prostředí – v zahradě děčínského zámku.

V den konání soutěže jsme se ráno přesunuli do Městského divadla Děčín, kde nás kromě občerstvení čekal před samým zahájením krátký uvítací program: představení organizátorů, poroty, osobnosti herce a dabéra Rosti Čtvrtlíka, na jehož památku se Čtvrlístek koná, poděkování sponzorům, vystoupení kapely děčínského gymnázia a reportáž z minulého ročníku soutěže, kde se na druhém místě v kategorii dramatizace umístila jedna ze studentek našeho gymnázia a moje spolužačka, Lucie Rožcová.

Hlavní část, samotná vystoupení účastníků, se zdála být velmi svižná, protože jeden skvělý výkon střídal druhý. Třiadvacet soutěžících bylo již tradičně rozděleno do dvou kategorií: kategorie A – recitace a kategorie; B – dramatizace. Tam jsem se se svými texty, úryvky z knih Klub rváčů a Vyhnání Gerty Schnirch, zařadil i já. Akce byla pochopitelně zakončena vyhlášením výsledků a předáváním cen.

„Výprava“ do Děčína byla jednoznačně nevídanou příležitostí si vyzkoušet soutěžit na poli pro mě ne tolik vlastním, ne tolik prioritním – a s neskutečně kvalitní konkurencí. Z toho už jistě vyplývá, že jsem se na prvních třech příčkách neumístil. Velké díky patří paní ředitelce a celému týmu dobrovolníků z Gymnázia Děčín, kteří se (nejen) o mě dokázali špičkově postarat i poradit, kam se projít, abych si zkrátil chvíli při čekání na vlak zpět do Brna. Na místě by samozřejmě nebylo zapomenout na učitele Jana Křečka a Soňu Cupákovou, kteří se mnou texty ve škole zkonzultovali a v mnoha ohledech mi významně poradili.

Marcel Kratochvíl

Marcelovi děkujeme za účast a těšíme se, že v příštích letech budeme takto psát o dalších studentech a jejich úspěších.

Několik fotek z Děčína zde:

Marcel_01

Marcel_02

Marcel_03

Děčín_01

Děčín_02

Typ článku