aktivity

Elgartiana s očima dokořán

„…jeho báseň jest škvára,” napsal kdysi jeden kritik o Máchově Máji. Trvalo to, než byl v Máchovi poznán génius, arcipoeta mezi veršotepci. Chtělo to otevřít oči! Poezie může mít plno rozličných podob, takže nikdy není úplně jasné, kde začíná a kde končí.

Suit-up day

Milí učitelé, milí spolužáci! Víme, že je již tomuto mezinárodnímu dni dávno konec, ale tady na Elgartce se dokážeme přizpůsobit každé změně. Proto bychom vás chtěli vyzvat, abyste 9. 12. přišli na tradiční Suit-up day – jak jinak než ve společenských šatech.

Štítky:

Focení tříd

Letos mělo proběhnout focení tříd v pátek 24. 4. Všechno bylo dlouho domluvené, termín ideální, počasí nadějné. Vzpomínáte, jak to vždycky trvalo, než se všichni poskládali podle barev a velikosti? Taky je vám líto, že fotky nebudou? Domluvte se ve třídě a sestavte fotku na dálku.

HuHla 2020

Pod tímto zdánlivě dehonestujícím názvem se skrývá událost veskrze ušlechtilá – recitační soutěž Husovický hlas. Koná se na naší škole již tradičně v posledním lednovém týdnu. Dlužno s potěšením konstatovat, že úroveň přednesu i zájem studentstva stále stoupá. 

Ples

Vážení studenti, učitelé, rodiče i prarodiče, zveme Vás na letošní Studentský ples Gymnázia Elgartova.

Recitační soutěž HuHla (Husovický Hlas)

Školní kolo recitační soutěže proběhne již 28. ledna 2020. Překonejte vlastní pohodlí a ostych, nastudujte zajímavou báseň, pásmo či scénku a přidejte se k ostatním soutěžícím. 

Novoroční koncert

V předstihu zveme všechny příznivce na tradiční novoroční koncert gymnázia. Bude se konat v neděli 12. ledna 2020 od 19:30 hodin v chrámu Božského srdce Páně v Brně-Husovicích.

2. C v Bratislavě

18.11. a 19.11. jsme navštívili podzimní Bratislavu. Na kulturně historickou exkurzi vyrazili žáci z druhé C, spolu se žáky čtvrtých ročníků ze semináře dějiny umění.

Naše partnerství s Vídeňáky - rok 2019

Letošní partnerská výměna byla domluvena rychle a uskutečnila se ve dnech 29. a 30. 4. 2019. Studenti z Gymnasium und Realgymnasium Ettenreichgasse 10 přijeli za námi v pondělí a my jsme je přivítali před budovou Hlavního nádraží.

Dvě malé glosy na soustředění pěveckého sboru

Na pěvecké soustředění zásadně bez učebnic!

Stránky

Subscribe to aktivity