aktivity

Naše partnerství s Vídeňáky

Letošní partnerská výměna byla domluvena rychle a uskutečnila se ve dnech 29. a 30. 4. 2019.

Elgartka fest

Přijďte zakončit školní rok na tradiční Elgartka fest, který proběhne na venkovní terase SVČ Lužánky! Potkejte se se spolužáky, učiteli, kamarády a společně si užijte příjemné odpoledne...

Den první pomoci pro studenty 3. ročníků

Stejně jako na většině gymnázií, je i u nás na Elgartce biologie třetích ročníků zaměřena na studium člověka.

Suit-up Day 2018

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 proběhla na Elgartce slušivá událost jménem suit-up day. Žáci i učitelé se přes chladné počasí nastrojili do slavnostního a celý den se nesl ve společenské atmosféře. Proběhla společná fotka v tělocvičně a během přestávek byl k dispozici fotokoutek.

Seznamovák

Je pondělí, 8. října 2018, přibližně 14 hodin a 5 minut. Na vrátnici a před vstupem do školy se začínají shlukovat studenti. Skrze postávající skupinu prosvítá velká papírová cedule s velmi jasným sdělením.Seznamovák.

Halloween

I letos jsme ve středu 31.10. oslavili svátek Halloween. Každá třída si vydlabala vlastní dýni a, i když byly všechny úžasné, po hlasování soutěž o tu nejlepší vyhrála třída 2.C. Děkujeme všem zúčastněným a jsme moc rádi, že jste se podíleli na této akci a doufáme že si užijeme i příští rok.

Čtverečkovaný papír, křížky a kolečka

Fixky dvou barev, čtverečkovaný papír, křížky a kolečka. Kdo by neznal snad nejklasičtější studentskou hru – piškvorky.

Partnerství s BIL Schulen Stuttgart potřetí aneb Projekt Brno a Stuttgart – města v zeleni

Ve dnech 9. - 14. 10. 2018 se uskutečnilo druhé setkání v rámci projektu Brno a Stuttgart-města v zeleni. Skupina studentů z našeho gymnázia tentokrát vycestovala do Stuttgartu, aby se zde setkali se svými partnery z BIL Schulen.

Programujeme s nadšením

Studenti naší školy v hodinách informatiky programují BBC microbit. Mají dobré nápady, učí se navzájem a vedou kroužky pro děti z blízké základní školy. V rámci Evropského týdne programování svoje znalosti a dovednosti posunuli dále.

Tour de Pelješac

Jihodalmatský poloostrov Pelješac vyniká krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky, výbornými červenými víny a zátokami s krásnými plážemi.

Stránky

Subscribe to aktivity