Anglický jazyk

„OUR SCHOOL IS COOL“ hrdě hlásá naše školní tričko. Nejste-li si jisti, zda správně chápete tento slogan, možná právě naše hodiny angličtiny váš problém vyřeší. A třeba i nějaký ten složitější.

Jak často se učí? 

Prváci se s angličtinou setkávají čtyřikrát, vyšší ročníky pak třikrát za týden. Jedna hodina týdně ve 2. a 3. ročníku patří americkému rodilému mluvčímu. Kdo by rád víc, může si v rámci volitelných seminářů vybrat anglickou konverzaci a má týdně hodin pět.

A co se učí?

Živý jazyk. Z různých stran a úhlů, jak britská, tak americká varianta. Jak naslouchat jazyku, jak jazyk číst, jak jím psát, jak mluvit. Mluvit – to je, oč nám běží.

A z čeho se učí? 

Z hlavy. Naši vyučující mají hlavu na svém místě – a plnou vědomostí, o které se rádi podělí. A aby toho nebylo málo, jako opěrný bod naší výuce slouží nejnovější edice oblíbené sady oxfordských učebnic English File končící úrovní B1+ (středně pokročilí), což u maturity jako když najdete.>

A kdo to učí?

Trychtýř na nalití jazyka do hlavy sice nemáme, ale spoustu zkušeností a trpělivosti ano. Kdo? My všichni z kabinetu anglického jazyka:
Mgr. Rudolf Dostálek
Mgr. Petr Hartmann
Mgr. Jan Křeček
Bc. Evan McElravy - rodilý mluvčí
Mgr. Šárka Nygrýnová
Mgr. Jana Veselá
kontaktní osoba: Rudolf Dostálek (rdostalek@gymelg.cz)

A to je všecko?

Zdaleka ne. Jak už před čtyřmi sty lety nabádal Komenský: ve škole je fajn si hrát. I my si hrajeme. S písmeny, s obrázky, se slovy, s událostmi, osobnostmi…Scrabble, Dixit, Time Flies, Read My List a další. Kdo zná, ví. Kdo nezná, má možnost zjistit, jestli se víc pobaví, nebo naučí.

A co když je to málo? 

Pak neváhejte a nahlédněte do naší anglické knihovny. Nabízí klasiku i modernu, růžovou romantiku i krvavé horory. To své si pro večery pod lampou najdou jak úplní začátečníci, tak i velmi zdatní angličtináři. Pro jazykové gurmány jsou určeny police s knihami v originální, neupravené verzi, tak jak vyšly z per autorů a autorek.

A co pak s tím vším?

Soutěživí mohou prověřit své jazykové kvality v konverzačních a recitačních kláních či v online akci Angličtinář roku.
Pobytové zájezdy do různých koutů Spojeného království umožňují nejen vidět krásy Británie a ochutnat místní kuchyni, ale i použít angličtinu v domácím prostředí.
Ti, kdo berou jazyk jako prostředek dorozumění a porozumění, mají skvělou příležitost najít v angličtině společnou řeč se studenty budapešťského gymnázia Fasori v rámci každoročně organizovaného výměnného pobytu.
Především se ale domluvíte. Budete schopni používat angličtinu, rozumět jí, dorozumívat se její pomocí. A je jedno, jestli si pak doma pustíte film bez titulků, nebo jestli budete potřebovat angličtinu v dalším studiu na vysoké škole, v práci, nebo proto, že si v Maďarsku uděláte přátele na celý život.
A když nic jiného, pomůže vám studium pochopit motto naší školy… :)

Staré stránky ANJ

Typ předmětu